DOMINIK GÓRNY PROWADZI GALĘ POD HONOROWYM PATRONATEM MINISTERSTWA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I TECHNOLOGII

DOMINIK GÓRNY PROWADZI GALĘ POD HONOROWYM PATRONATEM MINISTERSTWA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I TECHNOLOGII

"Najlepsze w Polsce" to znak jakości i wiarygodności produktów i usług przyznawany przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Przypomnijmy, wywodzi się z Godła "Dobre bo Polskie" - zauważył Dominik Górny, Sekretarz Zarządu Towarzystwa, który 21 listopada 2019 roku, wraz z Edmundem Dudzińskim, był scenicznym gospodarzem Gali Konsumenckiego Konkursu Jakości Produktów i Usług "Najlepsze w Polsce". 

Czytaj więcej
THE ROYAL MOSCOW BALLET - WIELKI FINAŁ "JEZIORA ŁABĘDZIE" Z LAUDACJĄ DOMINIKA GÓRNEGO

THE ROYAL MOSCOW BALLET - WIELKI FINAŁ "JEZIORA ŁABĘDZIE" Z LAUDACJĄ DOMINIKA GÓRNEGO

"Sala Ziemi dzięki tej sztuce stała się Salą Wszechświata Naszej Wyobraźni. Wspominamy premierę tego spektaklu w Teatrze Bolszoj, 4 marca 1877 roku, a choreografia przeżyć i scenografia emocji wciąż jest aktualna" - powiedział Dominik Górny, zaproszony wraz z Ivanem Kosogonowem, Konsulem Generalnym Federacji Rosyjskiej w Poznaniu, na scenę. Tego wieczoru, 11 listopada 2019 roku, panowie wręczyli wspólnie Pamiątkowy Ryngraf dla wybitnych artystów sztuki baletowej. 

Czytaj więcej
PIOTR RUBIK Z MEDALEM LABOR OMNIA VINCIT

PIOTR RUBIK Z MEDALEM LABOR OMNIA VINCIT

Blisko tysiąc osób wstało i biło brawo dla Piotra Rubika, który został uhonorowany Medalem Labor Omnia Vincit – Praca Wszystko Zwycięża, przyznanym przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. W imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta THC, medal zawiesił na szyi Artysty Dominik Górny, który był scenicznym gospodarzem koncertu. Dyplom wręczył Bartosz Śmigaj, organizator wydarzenia. Poznań i Sala Ziemi na długo zapamięta koncert, który odbył się 30 października br. w ramach trasy koncertowej „Moja Historia”.  Dominik Górny, cytując fragment werdyktu Kapituły, zauważył – „Piotr Rubik otrzymuje Medal jako wyraz najwyższego uznania dla jego twórczości, która muzykę rozrywkową podnosi do rangi wydarzenia mającego status wysokiej kultury”. Wcześniej wyróżnienia Towarzystwa przyjęli m.in.: Andrea Bocelli, Krzysztof Penderecki, Jan A.P. Kaczmarek, Andrzej Wajda, Skaldowie, Grażyna Łobaszewska, Michał Bajor, Zbigniew Wodecki i wielu innych utytułowanych twórców.

Czytaj więcej
ZŁOTE HIPOLITY 2019 POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA RP-DOMINIK GÓRNY PROWADZĄCYM GALĘ

ZŁOTE HIPOLITY 2019 POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA RP-DOMINIK GÓRNY PROWADZĄCYM GALĘ

Statuetki Złotego Hipolita to od ponad 20 lat wizytówka Poznania i Wielkopolski. 26 października 2019 roku odbyła się Gala, podczas której poznaliśmy nowych laureatów tego prestiżowego wyróżnienia. Relacja pojawiła się m.in. na portalu www.codziennypoznan.pl.

Czytaj więcej
ROZMOWY KULUAROWE Z MINISTREM INWESTYCJI I ROZWOJU

ROZMOWY KULUAROWE Z MINISTREM INWESTYCJI I ROZWOJU

"Dla Sz. P. Dominika Górnego z największymi słowami uznania w 10-lecie pracy twórczej" - napisał Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju w dedykacji dla Sekretarza Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, który wraz z dr. Marianem Królem, Mariuszem Paplaczykiem i Filipem Susiem rozmawiali z ministrem na tematy dot. polskiej gospodarki, ale też kultury. Jej znaczenie w życiu obywatelskim podkreśliła Magdalena Derlatka-Miodowska, Szef Gabinetu Politycznego Ministra. Jerzy Kwieciński został uhonorowany Srebrnym Medalem "Labor Omnia Vincit", co podsumował słowami: "Z największym podziękowaniem dla p. Prezydenta Mariana Króla i dla całego Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego za skuteczne promowanie pracy organicznej i działania na rzecz rozwoju gospodarki. Jestem wielce zobowiązany za uznanie dla mnie, które uważam jest uznaniem dobrego dzieła mojego resortu i całego rządu". 

Czytaj więcej
DON VASYL ODZNACZONY MEDALEM LABOR OMNIA VINCIT

DON VASYL ODZNACZONY MEDALEM LABOR OMNIA VINCIT

Nagrody Kapituły Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, od ponad 20 lat, mają wymiar szczególny – podkreślając osobiste zasługi laureatów, doceniają historię, w której rodziła się i dojrzewała ich osobowość i talent do kreowania życia społecznego. W relacji opiniotwórczych środowisk, nagrody te są symbolem budowania tożsamości kultury i jedności również na gruncie międzynarodowym. Podkreśliło to udekorowanie Medalem „Labor Omnia Vincit” Dona Vasyla. W imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta THC, medal zawiesił Dominik Górny, Sekretarz Zarządu, a dyplom wręczył Bartosz Śmigaj, organizator koncertu tego artysty w Poznaniu. Don Vasyl powiedział: „Dziękuję, czuję się Polakiem, bo jedno jest niebo dla wszystkich. Wracając do tego, co powiedział w swoim wierszu pan Dominik – tak, mamy w sobie cygańskie dusze, ale nie zawsze się do tego przyznajemy”. Wydarzenie odbyło się 21 maja 2019 roku. 


Czytaj więcej
ANDREA BOCELLI - STULECIE UNIWERSYTETU POZNAŃSKIEGO - SPOTKANIE Z ARTYSTĄ

ANDREA BOCELLI - STULECIE UNIWERSYTETU POZNAŃSKIEGO - SPOTKANIE Z ARTYSTĄ

Kapituła Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego przyznała Andrea Bocellemu, światowej sławy artyście, Złoty Medal „Labor Omnia Vincit” za „wybitną twórczą wrażliwość i prawdę artystycznego przekazu, które nadają sztuce wymiar ponadczasowy”. Medal w imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta THC, wręczyli: prof. Tadeusz Wallas, Wiceprezydent Towarzystwa i Dominik Górny, Sekretarz Zarządu. Wybitny tenor, autor piosenek, producent muzyczny i multiinstrumentalista, w chwili otrzymania medalu, powiedział – „Dziękuję bardzo. Przyjmuję z radością” (fot. Biuro Prasowe UAM). 

Czytaj więcej
100-LECIE POZNAŃSKIEGO UNIWERSYTETU-DOMINIK GÓRNY PROWADZĄCYM GALĘ CHRZTU TULIPANA

100-LECIE POZNAŃSKIEGO UNIWERSYTETU-DOMINIK GÓRNY PROWADZĄCYM GALĘ CHRZTU TULIPANA

Uniwersytet Poznański świętuje 100-lecie swego istnienia. Patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. 6 maja 2019 roku odbył się uroczysty Chrzest Karminowego Tulipana dedykowanego tej rocznicy. Ojcami chrzestnymi zostali rektorzy czterech uczelni świętujących stulecie: prof. dr hab. Andrzej Lisiecki – rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, prof. dr hab. Andrzej Tykarski – rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, prof. dr hab. Jan Pikul – rektor Uniwersytetu Przyrodniczego i prof. dr hab. Dariusz Wieliński – rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piasecznego w Poznaniu. Aktu Chrztu dokonał ksiądz prałat Jan Stanisławski,Prałat Honorowy Jego Świątobliwości. Ceremonię poprowadził Dominik Górny. 

Czytaj więcej
WIESŁAW PRZĄDKA-25-LECIE NEW MUSETTE QUARTET

WIESŁAW PRZĄDKA-25-LECIE NEW MUSETTE QUARTET

„Jest to wyraz najwyższego uznania dla Wiesława Prządki za autorską miłość do tanga i oryginalne interpretacje muzycznych klasyków w stylu musette i new musette” – czytamy w werdykcie Kapituły Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, które uhonorowało tego nietuzinkowego artystę Srebrnym Medalem „Labor Omnia Vincit”. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskiej kulturze, w imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta THC, wręczył Dominik Górny, Sekretarz Zarządu. „Paryż zakołysał się kabaretowym krokiem / na parkiecie bulwarów deszcz zatańczył kankana / Sekwany ulic upiły się miłością jak winem. Taka jest właśnie muzyka w wykonaniu Wiesława Prządki – upajająca nasze marzenia i wyobraźnię. Środowisko wielkopolskich organiczników jest przekonane, że spotkamy się za kolejne 25 lat, aby świętować trwałość wartości, które przekazuje artyzm Wiesława Prządki i New Musette Quartet – podsumował Sekretarz Towarzystwa. 

Czytaj więcej
NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWE NAGRODY W ŚWIECIE POLSKIEJ MODY ROZDANE.

NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWE NAGRODY W ŚWIECIE POLSKIEJ MODY ROZDANE.

Nagrody przyznawane przez Polską Akademię Mody budują poczucie sukcesu i spełnienia w świecie mody. Są cenione również za granicami naszego kraju - powiedzieli laureaci Statuetki Złotej Pętelki, Srebrnej Pętelki, Znaku Top Moda - Marka na Topie oraz Debiutu i Odkrycia Roku. Polska Akademia Mody, 24 lutego 2019 r., nagrodziła m.in.: markę Angell, Just Unique i Hannę Bieńkowską (firma Hannah). Na wybiegu pojawiła się m.in. laureatka pierwszego miejsca dla najlepszych polskich modelek w rankingu PAM - Sylwia Darul, którą widzimy na fotografii z Dominikiem Górnym, Wiceprezesem PAM, prowadzącym galę. 

Czytaj więcej
WIERNI TRADYCJI - ODZNAKA HONOROWA DLA DOMINIKA GÓRNEGO

WIERNI TRADYCJI - ODZNAKA HONOROWA DLA DOMINIKA GÓRNEGO

"Obowiązkiem Młodego Pokolenia Polaków jest pójście drogą szacunku do tradycji Polskiej Państwowości; bycie wiernym ludziom, którzy stworzyli podwaliny pod patriotyzm, który pozwala nam być dziś dumnymi z naszych małych ojczyzn. Bycie mieszkańcem Wielkopolski, szczególnie w perspektywie obchodów 100-lecia Odzyskania Polskiej Niepodległości i Setnej Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego to nobilitacja. Jestem szczęśliwy, że mogę poznawać dzieje mojego regionu i uczyć się z nich pokory do tego jak miłować polskość" - powiedział Dominik Górny, który został wyróżniony Odznaką Honorową "Wierni Tradycji", z rąk Stefana Barłoga, Prezesa Honorowego Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Prezydium Zarządu Głównego TPPW, uchwałą nr 47/2018, nadało tę odznakę za "zasługi w upowszechnianiu wiedzy i pamięci o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919". Wydarzenie odbyło się 8 grudnia 2018 roku w Pałacu Działyńskich w Poznaniu. 

Czytaj więcej
ENCYKLOPEDIA POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO-DOMINIK GÓRNY WSPÓŁAUTOREM

ENCYKLOPEDIA POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO-DOMINIK GÓRNY WSPÓŁAUTOREM

W roku 2018 świętujemy dwie Rocznice: Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości i Setną Rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Dla wielu Polaków najważniejszą pozycją upamiętniającą osobistości, miejsca i zdarzenia, dzięki którym te dwie rocznice mają dziś sens i są celebrowane w całej Ojczyźnie, jest wydanie "Encyklopedii Powstania Wielkopolskiego 1918-1919". Pracę nad nią trwały blisko 5 lat. Hasła, artykuły problemowe, część ikonograficzna itp. są pomieszczone na ponad 500 stronach. Redaktorami tomu zostali: prof. Janusz Karwat i dr Marek Rezler. Do grona autorów zaproszony został Dominik Górny, politolog-historyk, dziennikarz-publicysta.  

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY W GRONIE OSÓB TOWARZYSZĄCYCH MINISTROWI RADOSŁAWOWI SIKORSKIEMU

DOMINIK GÓRNY W GRONIE OSÓB TOWARZYSZĄCYCH MINISTROWI RADOSŁAWOWI SIKORSKIEMU

"Swoją osobowość mogę porównać do szachowej wieży" - powiedział Radosław Sikorski podczas wywiadu, którego udzielił Dominikowi Górnemu dla portalu codziennypoznan.pl. Tuż przed rozmową, D. Górny został zaproszony do grona osobistości towarzyszących Panu Marszałkowi podczas składania kwiatów pod Pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Wydarzenie odbyło się 20 listopada 2018 roku. 

Czytaj więcej
PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA RP DLA ZŁOTYCH HIPOLITÓW 2018. GALĘ POPROWADZIŁ DOMINIK GÓRNY.

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA RP DLA ZŁOTYCH HIPOLITÓW 2018. GALĘ POPROWADZIŁ DOMINIK GÓRNY.

"Dziękujemy Panu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej za objęcie Patronatem Honorowym XVIII Edycji Gali Złotych Hipolitów. Zaszczyt ten dobitnie wpisuje się w 20-lecie działalności Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, które promuje wartości społeczne, obywatelskie i patriotyczne" - powiedział Dominik Górny, członek Kapituły Złotego Hipolita 2018, podczas Gali w Sali Lubrańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu". Pierwszą Statuetkę Złotego Hipolita przyjął z rąk dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa, Jan Paweł II, Papież Polak - 1 sierpnia 2001 roku w Watykanie. 27 października 2018 roku Godność "Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej" przyjęli:Edmund Dudziński – działacz społeczny; Katarzyna Gaertner – kompozytor; prof. Zbigniew Jasiewicz – UAM; ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski; prof. Zbigniew Młynarek – naukowiec; prof. Józef Orczyk – rektor; prof. Stanisław Sołtysiński – UAM, dr Szczepan Gawłowski, przedsiębiorca. Statuetkę wręczono również laureatowi sprzed roku – Jerzemu Gołębiewskiemu, dziennikarzowi publicyście. Zaraz po gali Dominik Górny był gościem programu w Telewizji WTK

Czytaj więcej
HYMN TOWARZYSTWA IM. H. CEGIELSKIEGO OKLASKIWANY NA STOJĄCO!

HYMN TOWARZYSTWA IM. H. CEGIELSKIEGO OKLASKIWANY NA STOJĄCO!

"Szczerze gratuluję pięknej Pieśni Labor Omnia Vincit – jej twórcom oraz wykonawcom. Mamy szczęście, że możemy być bezpośrednimi świadkami jej prawykonania" - powiedziała Jej Magnificencja prof. Halina Lorkowska, Rektor Akademii Muzycznej im. Ignacego J. Paderewskiego, gospodarz Wielkiej Gali Koncertowej 20-lecia Towarzystwa im. H. Cegielskiego. Dr Marian Król, twórca-założyciel, Prezydent Towarzystwa dodał - „To, że nasz hymn został tak dobrze przyjęty jest dowodem artystycznego kunsztu jego twórców: Jacka Pawełczaka, kompozytora i Dominika Górnego, autora słów. Ta pieśń mówi o rzeczach najistotniejszych, związanych z najlepszymi tradycjami Regionu Wielkopolski. Możemy być szczęśliwi, że mamy pieśń tak sugestywnie oddającą idee pracy organicznej naszej ojczyzny, która dzięki temu jest doceniana również przez środowisko międzynarodowe. To miał być hymn 20-lecia. Chciałbym, żebyśmy traktowali go jako stały hymn Naszego Towarzystwa, który został napisany z okazji naszego jubileuszu”. Prawykonanie pieśni "Labor Omnia Vincit" bezpośrednio oklaskiwało blisko 400 osób, 20 października 2018 roku w Poznaniu. Wydarzenie było transmitowane na cały świat za pośrednictwem portalu codziennypoznan.pl.
 

Czytaj więcej
BARBARA KRAFFTÓWNA ODZNACZONA MEDALEM LABOR OMNIA VINCIT

BARBARA KRAFFTÓWNA ODZNACZONA MEDALEM LABOR OMNIA VINCIT

„Dziękuję, czuję się tak jakbym dostała Kamień Księżycowy” – powiedziała wybitna polska aktorka teatralna i filmowa, Barbara Krafftówna, będąc odznaczona Medalem Labor Omnia Vincit przyznanym przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. W imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa, medal z dyplomem wręczyli: Dominik Górny, Sekretarz Zarządu oraz Andrzej Nowakowski, b. wojewoda wielkopolski. 

Czytaj więcej
MACIEJ ZIEŃ, DOROTA GARDIAS I MISS EARTH POLAND 2018 GOŚĆMI RED. DOMINIKA GÓRNEGO

MACIEJ ZIEŃ, DOROTA GARDIAS I MISS EARTH POLAND 2018 GOŚĆMI RED. DOMINIKA GÓRNEGO

Mercure Fashion Night by Polska Akademia Mody - jedno z czołowych wydarzeń modowych w naszym kraju. Najlepsi projektanci, najciekawsi kreatorzy i styliści, elita świata kultury i biznesu. Wszyscy oni 8 września 2018 roku przybyli do stolicy Wielkopolski. Emocje i przeżycia poznańskiej gali obrazują wywiady z Maciejem Zieniem, Dorotą Gardias i Aleksandrą Grysz.  Byli oni gośćmi premierowego odcinka programu Sztuka Biznesu, emitowanego na portalu codziennypoznan.pl. 

Czytaj więcej
DOROTA GARDIAS I DOMINIK GÓRNY GOSPODARZAMI MERCURE FASHION NIGHT BY POLSKA AKADEMIA MODY

DOROTA GARDIAS I DOMINIK GÓRNY GOSPODARZAMI MERCURE FASHION NIGHT BY POLSKA AKADEMIA MODY

To było prawdziwe święto polskiej mody - mówili organizatorzy i uczestnicy Mercure Fashion Night by Polska Akademia Mody w Poznaniu. Zobaczyliśmy i nagrodziliśmy to, co jest najciekawszym kolorytem wyobraźni polskich projektantów i kreatorów. Gala odbyła się 8 września 2018 roku i poprowadziła ją sceniczna para: Dorota Gardias (z ramienia hotelu Mercure) i Dominik Górny, Wiceprezes Polskiej Akademii Mody. 

Czytaj więcej
FREEDOM CHARITY RUN 2018

FREEDOM CHARITY RUN 2018

"Dążyć mamy do mety lepszego jutra - zaznaczył niegdyś Hipolit Cegielski. A my dziś stoimy na starcie - tym dosłownym jak i na starcie szacunku, idei, podejmowania przełomowych decyzji" - zauważył Dominik Górny, gratulując organizatorom i uczestnikom Biegu Freedom Run Charity 2018. Reprezentował Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego i Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Bieg wystartował 1 września 2018 roku z Poznania, a zakończy się w Strasburgu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Antonio Tajani, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. 

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY CZŁONKIEM KAPITUŁY "ZŁOTEGO HIPOLITA"

DOMINIK GÓRNY CZŁONKIEM KAPITUŁY "ZŁOTEGO HIPOLITA"

"Zarząd Towarzystwa powołuje Pana na Członka Kapituły przyznającej Statuetki Złotego Hipolita oraz nadającej Godność Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej w roku 2018" - czytamy w decyzji powołującej Dominika Górnego na członka tego prestiżowego gremium. 14 czerwca uczestniczył w pierwszym w 2018 roku zebraniu Kapituły, do której grona należą tak znakomite osobistości jak: dr Zofia Szalczyk – przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego; Renata Borowska-Juszczyńska – dyrektor Naczelny Teatru Wielkiego w Poznaniu; prof. Roman Budzinowski – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu; Katarzyna Kamińska – dyrektor Wydawnictwa Miejskiego w Poznaniu; dr Marian Król – Prezydent THC; Sławomir Lechna – redaktor naczelny czasopisma „Nasz Głos Poznański”; Agata Ławniczak – dyrektor naczelna TVP Poznań; prof. Tomasz Łodygowski – rektor Politechniki Poznańskiej; Andrzej Nowak – architekt Miasta Poznania w latach 2007 – 2016 oraz Lucyna Woch – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu. 

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY PRZYJMUJE SZTANDAR ORGANIZACYJNY TOWARZYSTWA IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO

DOMINIK GÓRNY PRZYJMUJE SZTANDAR ORGANIZACYJNY TOWARZYSTWA IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO

"To zaszczyt, w imieniu młodego pokolenia Polaków, przyjmować Sztandar od takiej osobowości jaką jest pan dr Marian Król. Będziemy nieść ten sztandar z dumą, pełni pokory do dziedzictwa idei pracy organicznej - wizytówki Naszego regionu - Naszej Wielkopolski" - powiedział Dominik Górny, który 26 kwietnia 2018 roku, celebrował moment powitania Sztandaru Organizacyjnego Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Tego samego dnia odbyła się premiera chóralna Hymnu 20-lecia Towarzystwa - Pieśni "Labor Omnia Vincit", do której D. Górny napisał słowa. Wydarzenie odbyło się w Sali Lubrańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Czytaj więcej
TOWARZYSTWO IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO MA SWÓJ HYMN

TOWARZYSTWO IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO MA SWÓJ HYMN

"Zaproszenie mnie do stworzenia słów Hymnu 20-lecia Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego jest dla mnie przede wszystkim sposobem pokłonienia się w stronę bogatego dorobku tradycji pracy organicznej, która jest wizytówką naszego regionu - całej Wielkopolski. Współpraca ze znakomitym dyrygentem i kompozytorem Jackiem Pawełczakiem, autorem muzyki do Hymnu oraz z członkami Chóru Męskiego ARION C.K. Zamek, była przyjemnością i zaszczytem" - mówi Dominik Górny, członek Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Pieśń "Labor Omnia Vincit" - bo o niej mowa, będzie wykonywana na różnych uroczystościach lokalnych i ogólnopolskich.

Czytaj więcej
CHRIS JAGGER-PIERWSZY MEDAL W JEGO ŻYCIU

CHRIS JAGGER-PIERWSZY MEDAL W JEGO ŻYCIU

 Wielkie dzięki! To mój pierwszy medal w życiu artysty – powiedział Chris Jagger, piosenkarz, muzyk i aktor o światowej sławie. Brata Micka Jaggera z The Rolling Stones, nagrodziła Kapituła Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Medal Labor Omnia Vincit, w imieniu dr. Marian Króla, Prezydenta Towarzystwa, zawiesił na szyi legendarnego artysty, Dominik Górny, członek Zarządu. Uroczystość odbyła się 28 kwietnia 2018 roku, w sali WTC Międzynarodowych Targów Poznańskich, podczas koncertu inaugurującego polskie tournée Chrisa Jaggera. 

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY MIANOWANY NA WIELKIEGO SEKRETARZA WIELKIEJ KAPITUŁY KOSSBM

DOMINIK GÓRNY MIANOWANY NA WIELKIEGO SEKRETARZA WIELKIEJ KAPITUŁY KOSSBM

"Do Wielkiej Kapituły pragnę zaprosić również Dominika Górnego, Kanclerza Konfraterni Orderu Św. Stanisława w Poznaniu" - zadecydował dr Marian Król, Wielki Mistrz KOŚSBM, podczas II Światowej Konferencji Dam i Kawalerów Królewskiego Orderu Św. Stanisława BM, 7 kwietnia 2018 roku w Poznaniu. Wielka Kapituła, powołana przez Wielkiego Mistrza, w trakcie swojej obecnej kadencji będzie działać w następującym składzie: Kukowski Stefan - Wielki Kanclerz; Mandryga Mirosław - Wielki Jałmużnik; Górny Dominik - Wielki Sekretarz; Śliwiński Dariusz - Wielki Kronikarz; Wójtowicz Norbert - Wielki Heraldyk; Rospondek Stanisław ks. gen. - Wielki Prałat; Woźnicki Czesław - Marszałek Konwentu Seniorów oraz Wielcy Radcowie: Nowak Zbigniew, Orlicz Roman Henryk, Syguła Stanisław, Szymański Zbigniew, Wierzchoś Wiesław, Wiśniewski Bogdan, Wodnicki Janusz, Żyrkowski Jacek.                            

Czytaj więcej
KATARZYNĄ GÄRTNER W EKSKLUZYWNYM WYWIADZIE DOMINIKA GÓRNEGO

KATARZYNĄ GÄRTNER W EKSKLUZYWNYM WYWIADZIE DOMINIKA GÓRNEGO

"Dziś się dowiedziałam, że moje działania artystyczne są pracą organiczną. Bardzo za to dziękuję" - powiedziała Katarzyna Gärtner w rozmowie z redaktorem Dominikiem Górnym. Tuż przed rozmową legendarna kompozytorka takich przebojów jak np.: "Tańczące Eurydyki", "Małgośka" i "Wielka woda", była bohaterką uroczystości wręczenie jej Srebrnego Medalu Labor Omnia Vincit - "Praca Wszystko Zwycięża" przyznawanego przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Medal zawiesił dr Marian Król, Prezydent Towarzystwa, a laudację wygłosił Dominik Górny, który podkreślił "wartość życiowej i twórczej postawy artystki i jej zdolność do inspirowania zdarzeń codzienności do takich nut, które są godne miana artyzmu". Gospodarzem spotkania w sali Senatu Akademii Muzycznej była Jej Magnificencja, Rektor AM, prof. Halina Lorkowska. Wywiad był transmitowany na cały świat za pośrednictwem portalu codziennypoznan.pl.  

Czytaj więcej
MEDALE LABOR OMNIA VINCIT DLA DWÓCH PROREKTOR UAM

MEDALE LABOR OMNIA VINCIT DLA DWÓCH PROREKTOR UAM

"To właśnie tutaj, na Poznańskiej Alma Mater, maksymę Labor Omnia Vincit - Praca Wszystko Zwycięża, możemy rozumieć przez pryzmat słów - Nauka Wszystko Zwycięża" - powiedział Dominik Górny, członek Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w laudacji dedykowanej dwóm Prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: prof. dr hab. Bogumile Kaniewskiej i prof. dr hab. Beacie Mikołajczyk. Po tych słowach dr. Marian Król, Prezydent Towarzystwa wraz z Rektorem, prof. UAM dr. hab. Andrzejem Lesickim i prof. UAM dr. hab. Tadeuszem Wallasem, Wiceprezydentem Towarzystwa, stosownie uhonorowali laureatki. Wydarzenie odbyło się 16 marca 2018 roku. 

Czytaj więcej
MEDAL XX-LECIA KONFRATERNI KRÓLEWSKIEGO ORDERU ŚW. STANISŁAWA BM. HONORUJE ZASŁUŻONYCH PRAWNIKÓW

MEDAL XX-LECIA KONFRATERNI KRÓLEWSKIEGO ORDERU ŚW. STANISŁAWA BM. HONORUJE ZASŁUŻONYCH PRAWNIKÓW

"Jest to wyraz uznania dla działalności na rzecz Królewskiego Orderu Św. Stanisława BM" - powiedział dr. Marian Król, X Wielki Mistrz KOSSBM. Dominik Górny, Kanclerz Konfraterni w Poznaniu dodał - "gratulujemy, że litera prawa jest dla Panów pierwszą literą alfabetu". W ślad za tym Mariusz Paplaczyk i Wojciech Wiza, wybitni adwokaci, udekorowani zostali Pamiątkowymi Medalami XX-lecia Konfraterni w Poznaniu. Akt ten wpisał się w historię Orderu z dniem 7 marca 2018 roku. 

Czytaj więcej
PROF. WALDEMAR ŁAZUGA W ROZMOWIE Z DOMINIKIEM GÓRNYM

PROF. WALDEMAR ŁAZUGA W ROZMOWIE Z DOMINIKIEM GÓRNYM

Miejmy odwagę być legendarni. Tylko takie osoby, miasta i państwa przechodzą do historii, a bywa i tak, że poznański stańczyk może być ciekawszy niż ten krakowski - tymi słowami można podsumować spotkanie "Okiem Poznańskiego Stańczyka". Stańczykiem był prof. Waldemar Łazuga, okiem - reprezentanci opiniotwórczych środowisk związanych głównie ze Stowarzyszeniem im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Moderatorem spojrzenia - Dominik Górny, który poprowadził spotkanie autorskie z twórcą publikacji "Okiem Stańczyka". Wydarzenie odbyło się 28 lutego 2018 roku w Poznaniu.

Czytaj więcej
POLSKI KLUB PRZEDSIĘBIORCZOŚCI HIPOLITA CEGIELSKIEGO MA SWOJE NOWE LOGO

POLSKI KLUB PRZEDSIĘBIORCZOŚCI HIPOLITA CEGIELSKIEGO MA SWOJE NOWE LOGO

Upowszechnianie idei pracy organicznej przez pryzmat podwyższania jakości i rozwoju polskich firm z różnych branż i dziedzin życia gospodarczego – to główne na ten rok cele podejmowania inicjatyw przez Polski Klub Przedsiębiorczości Hipolita Cegielskiego. 14 lutego 2018 roku odbyło się zebranie Zarządu oraz Walne Zebranie członków Klubu. Jego efektem było zatwierdzenie nowego, oficjalnego loga, które będzie emblematem wizerunku Polskiego Klubu Przedsiębiorczości Hipolita Cegielskiego. W spotkaniu wzięli udział: Ireneusz Vowie, Prezes Klubu; Tomasz Nowaczyk, I Wiceprezes; Edmund Dudziński, Członek Zarządu; Michał Ciszak, prokurent; Sławomir Lechna, redaktor naczelny gazety „Nasz Głos Poznański”; przedsiębiorcy: Bogumił Tycz i Jan Szmidt; mecenas Wojciech Wiza, członek-założyciel i Dominik Górny, członek-założyciel reprezentujący dr. Mariana Króla, pomysłodawcę stworzenia Klubu.  

Czytaj więcej
AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI - ZŁOTY HIPOLIT DLA ANDRZEJA BOBIŃSKIEGO

AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI - ZŁOTY HIPOLIT DLA ANDRZEJA BOBIŃSKIEGO

"Pan Andrzej Bobiński to jedna z tych osobistości, które wiedzą, że dążyć do mety oznacza żyć w pięknym stylu. To przecież reprezentanci świata sportu, w tym motoryzacji, wiedzą najlepiej jak ważny jest moment przejścia startu i mety. Zaznaczył to zresztą sam Hipolit Cegielski, mówiąc - dążyć przeto mamy do mety lepszego jutra, bo - drodzy państwo - każda kolejna meta jest nowym startem" - powiedział Dominik Górny, członek Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego podczas Gali 95-lecia Podsumowania Sezonu Sportowego Automobilklubu Wielkopolski. Jako konferansjer poprowadził część gali dedykowaną panu Andrzejowi Bobińskiemu. Ten wieloletni prezes Automobilklubu Wielkopolski został uhonorowany najwyższym wyróżnieniem Kapituły Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego - Statuetką Złotego Hipolita wraz z Godnością "Wybitna Osobistość Pracy Organicznej". Statuetkę, w imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa wręczyli: prof. Tadeusz Wallas, Wiceprezydent Towarzystwa i Robert Werle, Prezes Automobilklub Wielkopolski. Wydarzenie odbyło się 5 lutego 2018 roku w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY DYREKTOREM BIURA II ŚWIATOWEJ KONFERENCJI KRÓLEWSKIEGO ORDERU ŚW. STANISŁAWA BM

DOMINIK GÓRNY DYREKTOREM BIURA II ŚWIATOWEJ KONFERENCJI KRÓLEWSKIEGO ORDERU ŚW. STANISŁAWA BM

Pierwszą Decyzją wydaną w roku 2018 przez dr. Mariana Króla, X Wielkiego Mistrza KOSSBM było powołanie Biura Organizacyjnego II Światowej Konferencji Królewskiego Orderu Św. Stanisława BM, która odbędzie się w tym roku w Poznaniu. Do grona najbliższych współpracowników w tym zakresie zostali powołani Kawalerowie, którzy są zasłużeni dla działalności charytatywnej i społecznej szczególnie w Poznaniu i Wielkopolsce. Dyrektorem Biura II Światowej Konferencji KOSSBM został Kawaler Dominik Górny, Kanclerz Konfraterni w Poznaniu, a zastępcą - Kawaler Edmund Dudziński, Sekretarz Wielkiej Kapituły.  

Czytaj więcej
TERESA ZARZECZAŃSKA, PIERWSZY POLAK, KTÓRY POKONAŁ WPŁAW KANAŁ LA MANCHE

TERESA ZARZECZAŃSKA, PIERWSZY POLAK, KTÓRY POKONAŁ WPŁAW KANAŁ LA MANCHE

15 styczeń 2018, siedziba Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Za oknem już prawie przedwiośnie. W gabinecie Prezydenta Towarzystwa wiosna przeżyć. Teresa Zarzeczańska wspomina emocje, gdy jako pierwszy Polak pokonała wpław kanał La Manche - po 11 godzinach i 10 minutach dopłynęła do brzegów Francji - 30 sierpnia 1975 roku. Opowieści słuchają: dr Marian Król, Michał Ciszak i Dominik Górny.  

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY GOSPODARZEM ŚWIĄTECZNEJ GALI MODY 2017

DOMINIK GÓRNY GOSPODARZEM ŚWIĄTECZNEJ GALI MODY 2017

"Dziękuję za profesjonalną zapowiedź mojego pokazu i poprowadzenie Świątecznej Gali Mody" - powiedziała Hanna Bieńkowska, znajdująca się w czołówce najlepszych polskich projektantek i kreatorek mody. 12 grudnia 2017 roku Kapituła Polskiej Akademii Mody uhonorowała jej znakomitą osobowość, przyznawaną tylko raz w roku, Statuetką KREATORA MODY. Wyróżnienie wręczyli: Beata Ruszkowska, Prezydent Złotej Loży PAM; Stefan Kostecki, Prezes PAM i Dominik Górny, Wiceprezes PAM. 

Czytaj więcej
KSIĄŻĘ KOŚCIOŁA UDZIELA WYWIADU REDAKTOROWI DOMINIKOWI GÓRNEMU

KSIĄŻĘ KOŚCIOŁA UDZIELA WYWIADU REDAKTOROWI DOMINIKOWI GÓRNEMU

"Chciałbym być zapamiętany z tego, co stało stało się moim największym pragnieniem - aby ubogacić świat w dobra duchowe" - wyznał Ksiądz Profesor Zenon Kardynał Grocholewski, odpowiadając na finalne pytanie wywiadu z Dominikiem Górnym. Jego Eminencja przybyła do Polski w związku z nadaniem Księdzu Kardynałowi honorowego obywatelstwa gminy Lwówek. Dzień po uroczystości, 22 listopada 2017 roku, w Złotej Kaplicy Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu, Gość z Watykanu podzielił się osobistymi i formalnymi refleksjami na temat duchowości współczesnego człowieka w myśl zawołania w herbie biskupim "Illum Oportet Crescere". Blisko godzinna rozmowa była oglądana na żywo na całym świecie, za pośrednictwem portali: ipolska24.pl oraz codziennypoznan.pl. 

Czytaj więcej
ZŁOTE HIPOLITY 2017 ROZDANE!

ZŁOTE HIPOLITY 2017 ROZDANE!

"Są to osobistości, których społeczna i kulturotwórcza postawa jest wizytówką naszego regionu i całego państwa. To Polacy, którzy promują na świecie to, co w naszej kulturze, nauce, sztuce i biznesie jest najbardziej godne" - powiedział Dominik Górny, który poprowadził część statuetkową Gali Złotych Hipolitów, która odbyła się 28 października 2017 roku w Sali Lubrańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tegorocznymi laureatami tego najbardziej prestiżowego wyróżnienia przyznawanego przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego zostali: Lucjana Kuźnicka-Tylenda, przedsiębiorca; Andrzej Bobiński, przedsiębiorca; Jerzy Gołębiewski, dziennikarz-publicysta; Jerzy Maksymiuk, kompozytor, dyrygent; profesorowie: Stanisław Lorenc, Tomasz Trojanowski i Roman Słowiński; ks. prałat dr Jan Stanisławski. Wieczorem, Dominik Górny udzielił wywiadu dla Telewizji WTK

Czytaj więcej
GALA 105-LECIA CHÓRU MĘSKIEGO ARION

GALA 105-LECIA CHÓRU MĘSKIEGO ARION

"Kapituła Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego i Wielki Mistrz Królewskiego Orderu Św. Stanisława BM są dumni z jubileuszu 105 lat nieprzerwanej działalności Chóru Męskiego ARION. Jest ona kluczem wiolinowym, który otwiera partyturę historycznych i współczesnych przeżyć patriotycznych, społecznych i kulturotwórczych. Gratulujemy!" - powiedział Dominik Górny, reprezentujący dr. Mariana Króla. W jego imieniu wręczył Medale Labor Omnia Vincit oraz Medale 250-lecia KOSSBM najbardziej zasłużonym członkom chóru. Dominik Górny uczynił to jako członek Komitetu Honorowego Obchodów tego jubileuszu. Wydarzenie odbyło się 21 października 2017 roku w Auli Nova w Poznaniu. 

Czytaj więcej
WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW REGIONU WIELKOPOLSKA NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"

WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW REGIONU WIELKOPOLSKA NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"

"Statuetka Hipolita Cegielskiego i Medal Labor Omnia Vincit - Praca Wszystko Zwycięża dla Sztandaru Solidarności jest najwyższym uznaniem dla Was - Ludzi Pracy. W tej perspektywie etos Solidarności nie powinien być tylko i aż legendą, ale sztandarem działań współczesnych" - w imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego i Kapituły, powiedział Dominik Górny, członek Zarządu Towarzystwa. Przemawiał na Walnym Zebraniu Delegatów Regionu Wielkopolska NSZZ "Solidarność", które odbyło się 22 września 2017 roku w Poznaniu. Statuetka została złożona na dłonie Jarosława Lange, przewodniczącego Zarządu Regionu Wielkopolska NSZZ "Solidarność" oraz ks. kanonika Tadeusza Magasa, kapelana wielkopolskiej solidarności.  

Czytaj więcej
PIKE 2017 - 44. MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA I WYSTAWA W POZNANIU

PIKE 2017 - 44. MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA I WYSTAWA W POZNANIU

PIKE to "najważniejsza w naszym regionie Europy konferencja mediów elektronicznych". Podczas jej poznańskiej edycji zaprezentował się m.in.: portal www.ipolska24.pl oraz www.codziennypoznan.pl. Pod jego szyldem branżowe rozmowy i dyskusje prowadzili m.in. Michał Ciszak, twórca i właściciel tych portali oraz Dominik Górny, dziennikarz, prezenter telewizyjny. Wydarzenie trwało od 9 do 12 października 2017 roku. 

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY ZAPROSZONY DO KOMITETU HONOROWEGO OBCHODÓW 105-LECIA CHÓRU MĘSKIEGO ARION

DOMINIK GÓRNY ZAPROSZONY DO KOMITETU HONOROWEGO OBCHODÓW 105-LECIA CHÓRU MĘSKIEGO ARION

"Pragniemy, aby członkiem tego gremium był  przedstawiciel młodego pokolenia Polaków, który posiada wiedzę o wartości polskiej kultury" - powiedział Zbigniew Ścigocki, Prezes Chóru Męskiego Arion C.K. Zamek, który wręczył Dominikowi Górnemu Akt Powołania na Członka Komitetu Honorowego Obchodów 105-lecia Chóru Męskiego ArionJego członkami są takie osobistości jak m.in.: Grzegorz Ganowicz, Przewodniczący Rady Miasta Poznania; dr. Marian Król, Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego; Włodzimierz Mazurkiewicz, Dyrektor Departamentu Urzędu Marszałkowskiego; prof. Halina Lorkowska, Rektor Akademii Muzycznej im. Ignacego J. Paderewskiego w Poznaniu; dr hab. Andrzej Lesicki, Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY Z RODZICAMI PREZYDENTA RP NA ŚWIATOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ

DOMINIK GÓRNY Z RODZICAMI PREZYDENTA RP NA ŚWIATOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ

"Dziękujemy za zaproszenie. Cieszymy się, że możemy być gośćmi honorowymi tego wydarzenia" - powiedzieli Rodzice Prezydenta RP, Państwo Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda, podczas Światowej Konferencji Naukowej "O Ład Moralny Rzeczypospolitej". Dominik Górny jako Kanclerz Konfraterni Królewskiego Orderu Św. Stanisława BM w Poznaniu i członek Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego pełnił obowiązki sekretarza jednego z paneli tematycznych dot. idei patriotyzmu oraz rolę prelegenta na podsumowaniu konferencji. Wydarzenie odbyło się w dniach 29 września do 1 października 2017 roku. 

Czytaj więcej
ZŁOTA ODZNAKA POLSKIEJ AKADEMII MODY DLA DYREKTORA GENERALNEGO HOTELU MERCURE W POZNANIU

ZŁOTA ODZNAKA POLSKIEJ AKADEMII MODY DLA DYREKTORA GENERALNEGO HOTELU MERCURE W POZNANIU

"Dziękuję. To nasz wspólny sukces i satysfakcja" - powiedział Sebastian Marona, Dyrektor Generalny Hotelu Mercure w Poznaniu, podczas "Mercure Fashion Night & Gala Nagród Polskiej Akademii Mody". Słowom tym towarzyszyło wręczenie jego osobowości Złotej Odznaki Polskiej Akademii Mody, która została przyznana dotychczas zaledwie 20 razy w całej Europie i na świecie. Wyróżnienie wręczyli: Beata Ruszkowska, Prezydent Złotej Loży PAM; Stefan Kostecki, Prezes PAM i Dominik Górny, Wiceprezes PAM. Wydarzenie odbyło się 6 września 2017 roku. 

Czytaj więcej
TERESA ROSATI Z DOMINIKIEM GÓRNYM NA MERCURE FASHION NIGHT & GALA NAGRÓD POLSKIEJ AKADEMII MODY

TERESA ROSATI Z DOMINIKIEM GÓRNYM NA MERCURE FASHION NIGHT & GALA NAGRÓD POLSKIEJ AKADEMII MODY

"To mój pierwszy medal w życiu! Czuję się bardzo zaszczycona" - powiedziała Teresa Rosati, Pierwsza Dama Polskiej Mody, przyjmując Statuetkę Złotej Super Pętelki przyznanej przez Kapitułę Polskiej Akademii Mody oraz Medal "Labor Omnia Vincit" Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. "Mercure Fashion Night & Gala Nagród Polskiej Akademii Mody" odbyła się 6 września 2017 roku w Poznaniu. Galę pokazów i wręczania nagród poprowadził Dominik Górny, Wiceprezes Polskiej Akademii Mody, który w imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa, udekorował Teresę Rosati Medalem. 

Czytaj więcej
NARODOWE CZYTANIE "WESELA" Z UDZIAŁEM DOMINIKA GÓRNEGO

NARODOWE CZYTANIE "WESELA" Z UDZIAŁEM DOMINIKA GÓRNEGO

2 września 2017 roku odbyło się Narodowe Czytanie, dedykowane w tym roku dramatowi Stanisława Wyspiańskiego pt. "Wesele". Do poznańskiej edycji wydarzenia pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP, zaproszony został Dominik Górny, reprezentujący gazetę "Nasz Głos Poznański". Wcielił się w postać Dziennikarza z Aktu II Sceny VII dzieła. Wystąpił w duecie z Cezarym Ostrowskim, Zastępcą Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania.

Czytaj więcej
ZBYSZEK NOWAK Z WIELKIM MISTRZEM I KANCLERZEM KRÓLEWSKIEGO ORDERU ŚW. STANISŁAWA BM.

ZBYSZEK NOWAK Z WIELKIM MISTRZEM I KANCLERZEM KRÓLEWSKIEGO ORDERU ŚW. STANISŁAWA BM.

"Dziękuję za dobro. Bycie Mistrzem oznacza działać w ciszy..." - powiedział Zbigniew Nowak, wybitny bioenergoterapeuta, Kawaler Królewskiego Orderu Św. Stanisława BM, będąc uhonorowany Srebrnym Medalem "Labor Omnia Vincit" oraz Medalem 250-lecia KOSSBM. Wyróżnieniami udekorował dr. Marian Król, Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego i Wielki Mistrz KOSSBM, a laudacje wygłosił Dominik Górny, członek Zarządu Towarzystwa, Kanclerz Konfraterni w Poznaniu. Spotkanie odbyło się 25 sierpnia 2017 roku. 

Czytaj więcej
JUSTYNA RECZENIEDI ODZNACZONA MEDALEM MŁODEGO POZYTYWISTY

JUSTYNA RECZENIEDI ODZNACZONA MEDALEM MŁODEGO POZYTYWISTY

"Jestem zaszczycona, podekscytowana i wzruszona" - wyznała Justyna Reczeniedi, sopran liryczno-koloraturowy; doktor sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki, w chwili przyjęcia Medalu Młodego Pozytywisty - prestiżowego, międzynarodowego wyróżnienia, które wręczył Dominik Górny, Prezes Klubu Młodych Pozytywistów. W imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa oraz Kapituły, podkreślił wybitne osiągnięcia artystyczne i maestrię wokalną tej ostatniej uczennicy Bogny Sokorskiej - "Słowika Warszawy". Następnie zadedykował Artystce autorski wiersz - "Koncert na fortepian i życie" z książki "Poemat o moim Chopinie". Wydarzenie odbyło się 30 lipca 2017 roku w Ożarowie Mazowieckim. Utrwalił je na zdjęciach mistrz fotografii - Józef Czerniejewski.  

Czytaj więcej
PAMIĄTKOWA KSIĄŻKA OD SEKRETARZA DWÓCH PAPIEŻY

PAMIĄTKOWA KSIĄŻKA OD SEKRETARZA DWÓCH PAPIEŻY

"Wierzę, że stworzy Pan nowy poemat" - powiedział Jego Ekscelencja ks. abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski, podarowując swoją najnowszą książkę pt. "Sekretarz Dwóch Papieży" Dominikowi Górnemu. Ten członek Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego towarzyszył dr. Marianowi Królowi, Prezydentowi Towarzystwa, w akcie dekorowania Jego Ekscelencji Srebrnym Medalem "Labor Omnia Vincit". Spotkanie odbyło się 26 lipca 2017 roku w Poznaniu. 

Czytaj więcej
PROF. RYSZARD KOCZOROWSKI UHONOROWANY PRZEZ POLSKĄ AKADEMIĘ MODY

PROF. RYSZARD KOCZOROWSKI UHONOROWANY PRZEZ POLSKĄ AKADEMIĘ MODY

"Wręczenie Złotej Odznaki proszę potraktować jako przyjęcie do grona Przyjaciół Polskiej Akademii Mody" - powiedział Dominik Górny, Wiceprezes PAM, który w imieniu Kapituły wygłosił laudację na temat profesora Ryszarda Koczorowskiego - wybitnego stomatologa, mistrza gry w tenisa, cenionego ambasadora polskiej mody wśród reprezentantów opiniotwórczych środowisk. Profesora uhonorowano Złotą Odznaką Polskiej Akademii Mody, w której gronie laureatów są takie osobistości jak np.: Eva Minge, Gosia Baczyńska, Grażyna Hase oraz obecni na uroczystości: Beata Ruszkowska, Prezydent Złotej Loży PAM i Stefan Kostecki, Prezes PAM. Wydarzenie odbyło się 27 lipca 2017 roku. 

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY W GRONIE SYGNATARIUSZY AKTU ZJEDNOCZENIA KOSSBM I OSSBM

DOMINIK GÓRNY W GRONIE SYGNATARIUSZY AKTU ZJEDNOCZENIA KOSSBM I OSSBM

"Cieszymy się, że udało nam się doprowadzić do tego historycznego momentu" - powiedzieli Wielcy Mistrzowie KOSSBM i OSSBM, dr Marian Król i hr. Jan Potocki, podczas uroczystości podpisania Aktu Zjednoczenia w Sali Lubrańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzenie odbyło się 5 lipca 2017 roku. Do grona sygnatariuszy Dokumentu zaproszony został Dominik Górny, Kanclerz Konfraterni KOSSBM w Poznaniu. 

Czytaj więcej
STATUETKA WODNIKA PRZYZNANA DOMINIKOWI GÓRNEMU

STATUETKA WODNIKA PRZYZNANA DOMINIKOWI GÓRNEMU

"Przyznaję tę Statuetkę Dominikowi Górnemu za twórczość muzyczną, poetycką, aktorską i emanację wrażliwości" - powiedział Krzysztof Wodniczak, producent muzyczny, animator kultury i redaktor. Laureatami Statuetki WODNIKA są m.in.: Farida, Halina Frąckowiak, Krystyna Prońko, Ewelina Rajchel, Józef Skrzek, Dionizy Piątkowski i Janusz Musielak. Uroczystość wręczenie WODNIKÓW odbyła się podczas koncertu Faridy, 22 kwietnia 2017 roku, w sali World Trade Center na Międzynarodowych Targach Poznańskich.  

Czytaj więcej
JUBILEUSZ 600-LECIA PRYMASOSTWA W POLSCE

JUBILEUSZ 600-LECIA PRYMASOSTWA W POLSCE

"Dziękujemy za zaproszenie do wspólnej modlitwy i spotkania w duchu idei docenienia trwałych wartości prymasostwa w Polsce" - powiedziała delegacja Dam i Kawalerów Królewskiego Orderu Św. Stanisława BM, która 23 kwietnia 2017 roku wzięła udział w uroczystej procesji z relikwiami św. Wojciecha i Liturgii w Bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie. Mszy Świętej inaugurującej obchody 600-lecia Prymasostwa w Polsce przewodniczył abp Wojciech Polak, 60. Prymas Polski. Wśród reprezentantów Orderu znaleźli się m.in.: dr Marian Król, Wielki Mistrz KOSSBM i Dominik Górny, Kanclerz Konfraterni w Poznaniu.    

Czytaj więcej
...ZE ZDZISŁAWĄ SOŚNICKĄ I ZBIGNIEWEM WODECKIM

...ZE ZDZISŁAWĄ SOŚNICKĄ I ZBIGNIEWEM WODECKIM

"Dziękuję. Hipolit Cegielski to dla mnie trwała jakość" - powiedziała Zdzisława Sośnicka, przyjmując Srebrny Medal "Labor Omnia Vincit" przyznany przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Artystka była gościem specjalnym "Jubileuszu" Zbigniewa Wodeckiego. W imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa, legendy polskiej piosenki medalami udekorował Dominik Górny, Członek Zarządu. Wydarzenie odbyło się 23 marca 2017 roku.  

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY ODZNACZONY PRZEZ PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

DOMINIK GÓRNY ODZNACZONY PRZEZ PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

"To prawdziwa radość i nobilitacja znaleźć się w gronie laureatów odznaczeń państwowych - reprezentantów tak znakomitych środowisk tworzących nową jakość polskiej kultury, gospodarki, nauki i rzeczywistości obywatelskiej. W imieniu ich wszystkich serdecznie dziękuję za dostrzeżenie naszych działań, które w perspektywie społecznej zyskują miano zasług czynionych na rzecz Państwa Polskiego" - powiedział Dominik Górny, który 23 marca 2017 roku został odznaczony Brązowych Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczeniem udekorował Zbigniew Hoffmann, Wojewoda Wielkopolski. Artykuł 138. Konstytucji mówi, że "ordery i odznaczenia stanowią najwyższe wyróżnienie zasług cywilnych i wojskowych, w czasie pokoju lub wojny, dla chwały i rozwoju Rzeczypospolitej Polskiej". Pełen zapis audiowizualny z wydarzenia zamieścił portal codziennypoznan.pl  Z relacją z wydarzenia można zapoznać się m.in. na stronie Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.

Czytaj więcej
PIERWSZY W HISTORII MEDAL LABOR OMNIA VINCIT DLA SZTANDARU SZKOŁY

PIERWSZY W HISTORII MEDAL LABOR OMNIA VINCIT DLA SZTANDARU SZKOŁY

"Decyzja Kapituły Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego jest wyrazem najwyższego uznania dla dokonań w zakresie promowania idei patriotyzmu i etosu pracy organicznej wśród polskiej młodzieży o środowisk naukowo-oświatowych" - w imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, powiedział Dominik Górny, członek Zarządu Towarzystwa, który towarzyszył Prezydentowi i Prawnuczce Hipolita Cegielskiego podczas uroczystości nadania sztandaru Szkołom w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie. Wtedy też nastąpił akt dekoracji sztandaru Medalem Labor Omnia Vincit. Wydarzenie odbyło się 17 marca 2017 roku

Czytaj więcej
LAUREAT NAGRODY ERY JAZZU 2017 PRZYJMUJE GRATULACJE OD PREZESA KLUBU MŁODYCH POZYTYWISTÓW

LAUREAT NAGRODY ERY JAZZU 2017 PRZYJMUJE GRATULACJE OD PREZESA KLUBU MŁODYCH POZYTYWISTÓW

"Dla Dominika - przyjaciela w przeżywaniu artyzmu" - to dedykacja Piotra Scholza dla Prezesa Klubu Młodych Pozytywistów, który złożył artyście gratulacje na okoliczność otrzymania przez niego tegorocznej Nagrody Ery Jazzu. Ten młody gitarzysta, kompozytor i dyrygent, 8 kwietnia 2017 roku, poprowadzi warsztatową formację Poznań Jazz Philharmonic Ochestra z udziałem francuskiego wirtuoza skrzypiec Jean-Luc Ponty.  

Czytaj więcej
40-LECIE PRACY TWÓRCZEJ GRAŻYNY ŁOBASZEWSKIEJ UHONOROWANE...

40-LECIE PRACY TWÓRCZEJ GRAŻYNY ŁOBASZEWSKIEJ UHONOROWANE...

"Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. To ważny moment w moim życiu. Postaram się jeszcze bardziej starać, by nie zawieść nikogo. To wielka przyjemność odbierać ten medal od młodego, przystojnego gentlemana, a w dodatku w imieniu króla" - powiedziała Grażyna Łobaszewska, legenda polskiej piosenki. Artystka świętuje 40-lecie pracy artystycznej. Podczas jednego z jubileuszowych koncertów, w klubie Blue Note w Poznaniu, została uhonorowana Srebrnym Medalem "Labor Omnia Vincit" - "Praca Wszystko Zwycięża". Wyróżnienie przyznała Kapituła Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. W imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa, medalem udekorował Dominik Górny, członek Zarządu. 

Czytaj więcej
WRĘCZENIE DECYZJI O PRZYZNANIU STATUETKI HIPOLITA Z OKAZJI 25-LECIA RADIA MARYJA

WRĘCZENIE DECYZJI O PRZYZNANIU STATUETKI HIPOLITA Z OKAZJI 25-LECIA RADIA MARYJA

"Dziękuję. To duża niespodzianka. Dla siebie nie mógłbym przyjąć, ale dla mojego Radia - z radością" - powiedział Ojciec Tadeusz Rydzyk, Rektor-założyciel WSKSiM, otrzymując Decyzję o przyznaniu Statuetki Hipolita Cegielskiego z okazji 25-lecia istnienia Radia Maryja. Wręczenia, w imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta THC, dokonał Dominik Górny, członek Zarządu THC wraz z Ireneuszem Vowie, Prezesem Zarządu Polskiego Klubu Przedsiębiorczości Hipolita Cegielskiego. Wydarzenie odbyło się 4 lutego 2017 roku w auli WSKSiM w Toruniu, podczas konferencji "Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę". Decyzja o przyznaniu Statuetki uzyskała poparcie Jego Eminencji ks. Zenona Kardynała Grocholewskiego. 

Czytaj więcej
MEDAL LABOR OMNIA VINCIT DLA AUTORKI "BABCI POZNANIANKI"...

MEDAL LABOR OMNIA VINCIT DLA AUTORKI "BABCI POZNANIANKI"...

"Dziękuję za to tak istotne dla mnie wyróżnienie" - powiedziała Małgorzata Jańczak, dziennikarka i poetka, autorka felietonów o "Babci Poznaniance", którą 25 stycznia 2017 roku Kapituła Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego udekorowała Srebrnym Medalem "Labor Omnia Vincit". Wyróżnienie w imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta THC, wręczyli: Dominik Górny, członek Zarządu THC i Jędrzej Stefan Oksza-Płaczkowski. Relację z wydarzenia zamieścił portal codziennypoznan.pl

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY Z JEGO EMINENCJĄ KS. ABP. STANISŁAWEM GĄDECKIM, METROPOLITĄ POZNAŃSKIM

DOMINIK GÓRNY Z JEGO EMINENCJĄ KS. ABP. STANISŁAWEM GĄDECKIM, METROPOLITĄ POZNAŃSKIM

"Niech to, co godne i słuszne staje się udziałem Waszej Eminencji, a każdy napotkany człowiek będzie sprzymierzeńcem odnajdywania nowej perspektywy życia duchowego i obywatelskiego" - w imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta THC, powiedział Dominik Górny, członek Zarządu THC. Życzenia noworoczne dla ks. abp. Stanisława Gądeckiego przekazane były na spotkaniu kolędowo-noworocznym Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, 29 stycznia 2017 roku. 

Czytaj więcej
DR MARIAN KRÓL I DOMINIK GÓRNY WRĘCZYLI OBRAZ POMNIKA I.J. PADEREWSKIEGO REKTOROWI AKADEMII MUZYCZNEJ...

DR MARIAN KRÓL I DOMINIK GÓRNY WRĘCZYLI OBRAZ POMNIKA I.J. PADEREWSKIEGO REKTOROWI AKADEMII MUZYCZNEJ...

"Niech ten obraz, stworzony z okazji odsłonięcia Pomnika Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, będzie dokumentem historii" - słowa te stały się meritum spotkania dr. Mariana Króla, inicjatora i pomysłodawcy budowy Pomnika oraz Dominika Górnego, prowadzącego uroczystość odsłonięcia Pomnika z prof. Haliną Lorkowską, Rektorem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Społeczność Uczelni, na pamiątkowej tabliczce na obrazie, będzie mogła zobaczyć również grawer podpisu Edmunda Dudzińskiego, który od 14 lat wciela się w postać Patrona Akademii. Spotkanie odbyło się 26 stycznia 2017 roku w gabinecie Pani Rektor. 

Czytaj więcej
SPOTKANIE NOWOROCZNE DAM I KAWALERÓW KRÓLEWSKIEGO ORDERU ŚW. STANISŁAWA BM

SPOTKANIE NOWOROCZNE DAM I KAWALERÓW KRÓLEWSKIEGO ORDERU ŚW. STANISŁAWA BM

"Idee Św. Stanisława BM są nam szczególnie bliskie i za to Wam wszystkim dziękuję" - powiedział dr Marian Król, Wielki Mistrz KOSSBM. Zdzisław Kowalski, Przeor Konfraterni w Poznaniu, podzielił się ogólną noworoczną refleksją. W imieniu ks. prałata Jana dr Stanisławskiego, kapelana w Orderze, pozdrowienia i życzenia przekazał Dominik Górny, Kanclerz Konfraterni w Poznaniu. Spotkanie odbyło się 22 stycznia 2017 r. w Markietance u Aleksandra Tecława i uczestniczyło w nim blisko 50 Dam i Kawalerów KOSSBM z całej Polski. 

Czytaj więcej
PROFESOR GRZEGORZ W. KOŁODKO ODZNACZONY MEDALEM LABOR OMNIA VINCIT

PROFESOR GRZEGORZ W. KOŁODKO ODZNACZONY MEDALEM LABOR OMNIA VINCIT

"Bardzo sobie cenię to wyróżnienie, szczególnie dlatego, że otrzymałem je od środowiska Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego i Wielkopolskich Organiczników" - powiedział profesor Grzegorz w. Kołodko, przyjmując Srebrny Medal Labor Omnia Vincit. Towarzystwo reprezentowali: dr Marian Król, Prezydent; Edmund Dudziński, dyrektor Biura Zarządu i Dominik Górny, członek Zarządu, Prezes Klubu Młodych Pozytywistów. Spotkanie odbyło się 17 stycznia 2017 roku w siedzibie firmy KREISEL w Poznaniu.  

Czytaj więcej
KLUB MŁODYCH POZYTYWISTÓW I STOWARZYSZENIE DZIENNIKARZY RP SKŁADAJĄ ŻYCZENIA DAMIE POZNAŃSKIEJ TELEWIZJI, EWIE SIWICKIEJ

KLUB MŁODYCH POZYTYWISTÓW I STOWARZYSZENIE DZIENNIKARZY RP SKŁADAJĄ ŻYCZENIA DAMIE POZNAŃSKIEJ TELEWIZJI, EWIE SIWICKIEJ

Klimat świąt powinien w nas trwać przez cały rok - o tej oczywistości nie powinniśmy zapominać w naszej codzienności. W tym też duchu Dominik Górny, w imieniu Klubu Młodych Pozytywistów i Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Oddział Wielkopolski, złożył z wzajemnością życzenia Damie Poznańskiej Telewizji, Ewie Siwickiej. Spotkanie odbyło się 16 stycznia 2017 roku w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu.    

Czytaj więcej
SPOTKANIE OPŁATKOWE DZIENNIKARZY Z JEGO EKSCELENCJĄ KS. BP DAMIANEM BRYLEM

SPOTKANIE OPŁATKOWE DZIENNIKARZY Z JEGO EKSCELENCJĄ KS. BP DAMIANEM BRYLEM

Dziękuję za państwa codzienne zaangażowanie, szczególnie w ramach obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski i zachęcam do dalszej współpracy - z taką intencją ks. bp Damian Bryl, w imieniu Jego Ekscelencji ks. abp Stanisława Gądeckiego, złożył życzenia świąteczno-noworoczne przedstawicielom wielkopolskich mediów. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Ewa Siwicka, prezenterka telewizyjna, ks. Maciej Kubiak, duszpasterz środowisk medialnych i Dominik Górny, laureat Statuetki Dziennikarskiego Koziołka 2016 w kategorii Dziennikarz Obywatelski. Spotkanie odbyło się 16 stycznia 2017 roku w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu. 

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY W IMIENIU WIELKOPOLAN POWITAŁ MAESTRO IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO

DOMINIK GÓRNY W IMIENIU WIELKOPOLAN POWITAŁ MAESTRO IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO

"Akord grudnia / Powstanie Wielkopolskie / pochodnia wieczoru / peron zaludniony odwagą / Nie jesteś sam / a przecież nie ma aż tylu prawd / by zapełnić ulice / ziarnami światła (...) Koncert na fortepian i życie / twoja sprawiedliwość i cudze sumienie" - te słowa wiersza Dominika Górnego, w wykonaniu ich autora, wybrzmiały 26 grudnia 2016 roku, podczas powitania Ignacego Jana Paderewskiego (Edmunda Dudzińskiego), w ramach obchodów 98. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Dominik Górny po raz drugi, w imieniu Wielkopolan przywitał Premiera na Dworcu Letnim w Poznaniu.  

Czytaj więcej
ZŁOTY HIPOLIT W DOMU LEGENDARNEGO AKTORA JANA KOBUSZEWSKIEGO

ZŁOTY HIPOLIT W DOMU LEGENDARNEGO AKTORA JANA KOBUSZEWSKIEGO

"Statuetka Złotego Hipolita będzie stać na czołowym miejscu, zaraz obok Dyplomu od Papieża" - powiedział Jan Kobuszewski, 7 grudnia 2016 roku, przyjmując to najwyższe Wyróżnienie Kapituły Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego z rąk dr. Mariana Króla, Prezydenta THC i Dominika Górnego, członka Zarządu THC, który przygotował i wygłosił laudację o laureacie. Gościem specjalnym uroczystości był Tadeusz Sznuk. 

Czytaj więcej
PREZYDENT ANDRZEJ WITUSKI Z DOMINIKIEM GÓRNYM I PRZYJACIÓŁMI REKOMENDUJĄCYMI JEGO OSOBOWOŚĆ DO NAGRODY GŁÓWNEJ WTK

PREZYDENT ANDRZEJ WITUSKI Z DOMINIKIEM GÓRNYM I PRZYJACIÓŁMI REKOMENDUJĄCYMI JEGO OSOBOWOŚĆ DO NAGRODY GŁÓWNEJ WTK

"Dziękuję! Z największą estymą i sympatią w Dniu Święta WTK" - to fragment dedykacji Andrzeja Wituskiego, który 3 grudnia 2016 roku otrzymał Nagrodę Główną Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego. Instytucją zgłaszającą byłO Towarzystwo Przyjaciół Pro Sinfoniki im. Alojzego A. Łuczaka. Kandydaturę rekomendowało Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego i Klub Młodych Pozytywistów reprezentowane na uroczystości przez Dominika Górnego.

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY POGRATULOWAŁ ZWYCIĘZCOM XIV EDYCJI FESTIWALU SŁOWA...

DOMINIK GÓRNY POGRATULOWAŁ ZWYCIĘZCOM XIV EDYCJI FESTIWALU SŁOWA...

"Bardzo się cieszę, że mogłam dostać w nagrodę pana książkę o tematyce greckiej. Zaczęłam uczyć tego języka, aby wyjechać do Grecji" - powiedziała 1 grudnia 2016 roku, Adrianna, laureatka XIV. edycji Festiwalu Słowa - Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dedykowanego twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Wydarzenie organizuje XX LO w Poznaniu. Dominik Górny zasiada w jury konkursu już od kilku lat i jest pod wrażeniem coraz wyższego poziomu recytatorskiego oraz aktorskiego, młodzieży gimnazjalnej i licealnej.   

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY WSPARŁ WYDANIE PŁYTY "OPOWIEŚCI ZIMOWE" Z ICH GŁÓWNĄ BOHATERKĄ, EDYTĄ KRZEMIEŃ

DOMINIK GÓRNY WSPARŁ WYDANIE PŁYTY "OPOWIEŚCI ZIMOWE" Z ICH GŁÓWNĄ BOHATERKĄ, EDYTĄ KRZEMIEŃ

"December Song's", czyli "Opowieści Zimowe" Mayry'ego Yestona, kompozytora wielu broadway'owskich przebojów, po raz pierwszy na świecie, zostały wydane w języku polskim na płycie CD. Premiera wydawnictwa odbyła się 26 listopada 2016 r. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął m.in. Święty Mikołaj z Rovaniemi. W gronie osobistości, które wsparły wydanie płyty znalazł się Dominik Górny. 

Czytaj więcej
CZŁONKOWIE-ZAŁOŻYCIELE POLSKIEGO KLUBU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI HIPOLITA CEGIELSKIEGO

CZŁONKOWIE-ZAŁOŻYCIELE POLSKIEGO KLUBU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI HIPOLITA CEGIELSKIEGO

"Chcemy dzielić się doświadczeniem poprzez łączenie różnych potencjałów gospodarczych i obywatelskich" - stwierdzili członkowie-założyciele Polskiego Klubu Przedsiębiorczości Hipolita Cegielskiego, w dniu 23 listopada 2016 r. W ich gronie znaleźli się: dr Marian Król, Edmund Dudziński, Jerzy Szyło, Sławomir Lechna, Filip Suś, Bogdan Zastawny, Michał Ciszak, Ireneusz Vowie, Wojciech Wiza i Dominik Górny.  

Czytaj więcej
SPOTKANIE Z ANTONIM KARWACKIM, LEGENDĄ POLSKIEGO HOKEJA NA TRAWIE

SPOTKANIE Z ANTONIM KARWACKIM, LEGENDĄ POLSKIEGO HOKEJA NA TRAWIE

"Niech pan nadal wykorzystuje swoje naturalne zdolności i aktywną postawę wobec życia" - powiedział Antoni Karwacki, Honorowy Prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie, który 22 listopada 2016 r. podarował swoją książkę Dominikowi Górnemu. Publikacja "Pocztowy i filatelistyczny wizerunek sportu. Hokej na Trawie" to światowy bestseller, doceniony przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. 

Czytaj więcej
15. MIĘDZYNARODOWY KONKURS SKRZYPCOWY IM. H. WIENIAWSKIEGO

15. MIĘDZYNARODOWY KONKURS SKRZYPCOWY IM. H. WIENIAWSKIEGO

Veriko Tchumburidze, laureatka I miejsca 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego przyjmuje gratulacje od członków Klubu Młodych Pozytywistów, które w jego imieniu składa Dominik Górny.

Czytaj więcej
VI GALA POLSKIEJ MODY NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH POZNAŃSKICH

VI GALA POLSKIEJ MODY NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH POZNAŃSKICH

Poznań jest godny miana polskiej stolicy mody - udowodniła to VI Gala Polskiej Mody. Po raz pierwszy wręczono Złotą Super Pętelkę, którą odebrała osobiście Gosia Baczyńska, zdobywczyni pierwszego miejsca w rankingu najlepszych polskich projektantów. Galę poprowadził Dominik Górny, Wiceprezes Polskiej Akademii Mody. 

Czytaj więcej
LIZZ WRIGHT, GWIAZDA ERY JAZZU Z DOMINIKIEM GÓRNYM

LIZZ WRIGHT, GWIAZDA ERY JAZZU Z DOMINIKIEM GÓRNYM

Aquanet Jazz Gala, która odbyła się 7 listopada 2016 roku zachwyciła międzynarodową publiczność koncertem Lizz Wright przybyłej do Poznania na zaproszenie Dionizego Piątkowskiego. Ten twórca Ery Jazzu, podczas wcześniejszej edycji Festiwalu, został wyróżniony Srebrnym Medalem "Labor Omnia Vincit", który w imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego wręczył Dominik Górny. 

Czytaj więcej
DOMINIK GÓRNY W IMIENIU POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW, GOŚCI KONFERENCJI "BRFH" WRĘCZA DAR JEGO EKSCELENCJI KS. ABP. STANISŁAWOWI GĄDECKIEMU

DOMINIK GÓRNY W IMIENIU POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW, GOŚCI KONFERENCJI "BRFH" WRĘCZA DAR JEGO EKSCELENCJI KS. ABP. STANISŁAWOWI GĄDECKIEMU

Poznań stał się centrum chrześcijańskich przedsiębiorców, 5 i 6 listopada 2016 roku w Poznaniu, do którego przybyło blisko 200 przedsiębiorców z całej Polski. w Ich imieniu Dominik Górny, rzecznik prasowy i ekspert PR konferencji "Bóg, Rodzina, Firma, Hojność", wręczył pamiątkowy dar Jego Ekscelencji ks. abp. Stanisławowi Gądeckiemu, Metropolicie Poznańskiemu. O konferencji opowiedział jako gość głównego wydania Teleskopu.

Czytaj więcej
GALA "ZŁOTYCH HIPOLITÓW" 2016

GALA "ZŁOTYCH HIPOLITÓW" 2016

Statuetka "Złotego Hipolita" to najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Pierwszą Osobistością, która przyjęła ją w darze była Jego Świątobliwość, Święty Jan Paweł II, Papież Polak. 5 listopada 2016 roku poznaliśmy kolejnych 8 laureatów Statuetki i Godności "Wybitna Osobistość Pracy Organicznej". Okolicznościowe laudacje wygłosił Dominik Górny. 

Czytaj więcej