Dominik Górny to autor muzyki do blisko 60 piosenek z tekstami swojego autorstwa. 

Współautor Pieśni "Labor Omnia Vincit" - Hymnu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego (orkiestrowo-chóralna premiera w 2019 roku). Twórca Hymnu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie zrzeszającego 10 placówek oświatowych pt. "W Centrum Mądrości Życia". 

W listopadzie 2012 r., z Małgorzatą Franek-Malinowską, Renatą Baranowską i Grzegorzem Grześkowiakiem, założył Zespół Autorski „Delikatni”.

W czerwcu 2015 r. z Anną Hetmańską stworzył zespół Anno Domini. Śpiewają autorski repertuar piosenek o różnej stylistyce i emocjach m.in.: swingu, soulu, popu, piosenki literackiej i jazzu. Twórca wszystkich tekstów i muzyki do piosenek. Najbardziej znane utwory zespołu to „Walc Damy Serce”, „Gdzieś w nas”, „Tylko teraz”, „Dziś marzę” i „Preludium Szczęścia”. W marcu 2016 r. z zespołem Anno Domini nagrał piosenkę „Chrzest Polski 966” z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Teledysk tego utworu w niespełna cztery tygodnie od chwili publikacji zyskał ponad pół miliona odsłon na portalu youtube i nazwano go „Hitem Internetu”.

W lipcu 2016 r., w roku 10-lecia swojej twórczości poetyckiej, z Zespołem Autorskim „Delikatni” wydał płytę „Nic nie jest osobno...”. Sponsorami płyty jest Wydawnictwo Bellona oraz Fundacja Historii i Kultury w Warszawie.

W pierwszej połowie 2011 r. nagrał płytę z własnymi interpretacjami wybranych wierszy z książki „Poemat na Księżyc i podkowę”. Był to efekt współpracy z Zespołem Tatra Roma. Płyta ukazała się w limitowanym nakładzie 25 numerowanych egzemplarzy. Miklosz Deki Czureja, autor słowa wstępnego do książki, wypowiedział się tak – „wiersze Poematu na Księżyc i podkowę przenikają ducha cygańskiej wrażliwości. Są wartościowym dowodem, że kultura Romów stanowi ciekawy motyw literacki (…)”.

18 października 2012 r. w Poznaniu, wystąpił na jednej scenie razem z brytyjską piosenkarką Katy Carr, laureatką British Music Awards 2012.

W 2006 r. zaśpiewał na scenie Teatru Nowego w Poznaniu. W obecności Magdy Umer i Andrzeja Poniedzielskiego przedstawił wtedy autorską interpretację utworu Kabaretu Starszych Panów „Piosenka jest dobra na wszystko”.

W tym samym roku zaśpiewał podczas benefisu Ojca Jana Góry nagranego w studiu Telewizji Poznańskiej. Wystąpił w chórkach Krzysztofa Krawczyka, Justyny Steczkowskiej i zespołu Raz Dwa Trzy. Z zespołem „Siewcy Lednicy” wystąpił i zaśpiewał w teledysku zapowiadającym pielgrzymkę Papieża Benedykta XVI do Polski.

Do działalności poetycko-muzycznej Dominika Górnego odnoszą się m.in.: słowa prof. Jana Miodka, autora przedmowy do „Poematu o moim Chopinie” – „skądinąd wiem o jego wyjątkowym wyczuleniu na warstwę brzmieniową tekstu poetyckiego”.